Szybka pomoc weterynarza. Czyli zwierzÄ™ w potrzebie

ęce wykwalifikowanego weterynarza. Nie każdy weterynarz to dobry weterynarz.Wikipedia i zadania technika weterynariiTechnik weterynarii ? osoba będąca absolwentem technikum weterynaryjnego, która w zakładzie leczniczym dla z

Szybka pomoc weterynarza. Czyli zwierzę w potrzebie Wizyta z pupilem u weterynarza nie zawsze jest przyjemna, ale powinniśmy wybrać dobry gabinet. Dobre wyjście to poszukać i mieć pewność, że nasz zwierzak trafi w ręce wykwalifikowanego weterynarza. Nie każdy weterynarz to dobry weterynarz.

Wikipedia i zadania technika weterynarii

Technik weterynarii ? osoba będąca absolwentem technikum weterynaryjnego, która w zakładzie leczniczym dla zwierząt może wykonywać następujące czynności z zakresu świadczonych w nim usług weterynaryjnych, które to czynności nie wymagają specjalistycznej wiedzy medycznej:

pobieranie prób do badań laboratoryjnych
czynności pomocnicze przy wykonywaniu sekcji zwłok zwierzęcych
udzielanie pierwszej pomocy w przypadkach:
niedyspozycji żołądkowo-jelitowych o przebiegu ostrym z zagrożeniem życia zwierzęcia,
zadławienia,
zranienia lub złamania,
porodu niewymagajÄ…cego fetotomii lub zabiegu chirurgicznego;

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Technik_weterynarii


Alergie wśród zwierząt

Jeszcze kilka lat temu alergia była rzadkością pośród ludzi i alergików było naprawdę niewiele. Z biegiem lat osób uczulonych przybywa, a żeby tego było mało również i domowe zwierzęta zaczynają cierpieć na tę przypadłość.

Najczęstszymi alergiami występującymi u zwierząt są alergie pokarmowe objawiające się świądem, bąblami, zaburzenia żołądkowo-jelitowe takie jak biegunki i wymioty oraz zmiany wtórne będące skutkiem reakcji zwierzęcia na na świąd: strupy, otarcia, przebarwienia. Gdy zauważymy niepokojące objawy u naszego pupila należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza weterynarii w celu ustalenia alergenu. Niestety nie ma skutecznej metody leczenia alergii pokarmowej- jedynym sposobem jest wyeliminowanie pokarmu uczulającego z diety zwierzęcia.


Cytat z Wikipedii o wymogach, aby zostać weterynarzem

Aby wykonywać pracę lekarza weterynarii, trzeba oprócz ukończonych studiów wyższych na danym kierunku, uzyskać prawo wykonywania zawodu, które na wniosek zainteresowanego wydaje właściwa dla miejsca zamieszkania okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna. W Polsce zawód lekarza weterynarii podlega Ustawie o zawodzie lekarza weterynarii.

W pracy lekarza weterynarii, oprócz wiedzy zdobytej na studiach, ważne są odpowiednie predyspozycje osobowościowe, zwłaszcza u lekarzy zajmujących się leczeniem małych zwierząt domowych, jak psy i koty. Praca w lecznicach weterynaryjnych związana jest z dużym kontaktem z właścicielami zwierząt, którzy muszą zaufać weterynarzowi i współpracować z nim podczas leczenia zwierzęcia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_weterynarii