Stosowanie olejów do skóry. Jak działają?

ni. Wyprodukowane niemal w całości z naturalnych produktów znakomicie sprawdzają się, jako środki pielęgnacji, przynoszące ulgę podczas podrażnień, spowodowanych złymi warunkami pogodowymi lub innymi niesprzymierzającymi działania

Stosowanie olejów do skóry. Jak działają? olejek różany

Naturalne kremy do pielęgnacji rąk


Kremy do rąk zawierające organiczne składniki, nazywane też bio kremami, są coraz popularniejsze, zwłaszcza u kobiet mających problem z suchą skórą dłoni. Wyprodukowane niemal w całości z naturalnych produktów znakomicie sprawdzają się, jako środki pielęgnacji, przynoszące ulgę podczas podrażnień, spowodowanych złymi warunkami pogodowymi lub innymi niesprzymierzającymi działaniami zewnętrznymi. Zawierają dużo związków odżywczych, które dobrze nawilżają suchą i spękaną skórę dłoni oraz chronią ją przed zewnętrznymi czynnikami. Kremy organiczne z dodatkiem wosku pszczelego są jednymi z najlepiej regenerujących i poprawiających wygląd skóry specyfików. Również wszelkiego rodzaju olejki kosmetyczne są używane w pielęgnacji rąk.



Używanie kosmetyków naturalnych przez alergików


Kosmetyki naturalne składają się w całości z substancji pochodzenia organicznego, dlatego są polecane dla osób mających alergię na różne sztuczne związki chemiczne. Skład takich specyfików jest bardziej przyjazny ludzkiej skórze i włosom, które lepiej przyswajają substancje odżywcze. Alergicy uczuleni na sztuczne związki znajdujące się w normalnych kosmetykach chętnie sięgają po te naturalne, dlatego że są dla nich bezpieczniejsze i delikatniejsze. Nawet osoby nieposiadające uczulenia na substancje chemiczne używają kosmetyków naturalnych ze względu na ich właściwości pielęgnacyjne. Składniki organiczne są delikatniejsze dla skóry, mniej uczulają, więc tym samym ryzyko podrażnienia lub wystąpienia reakcji alergicznej jest znacznie mniejsze.


Pozyskiwanie naturalnych olejków


Organiczne olejki używane w kosmetyce pozyskuje się z różnych roślin. W procesie wydobywania olejku wykorzystywana jest specjalna metoda tłoczenia, w celu zachowania jak największej ilości substancji odżywczych. Najczęściej są one tłoczone na zimno. Przykładowymi roślinami z których pozyskuje się olejki są nasiona moreli, truskawki czy pestki winogron. Często jako dodatek do kremów, odżywek do włosów i balsamów do ciała używane są oleje z orzechów makadamia, z migdałów, z jagód acai czy z orzechów laskowych. Substancje oleiste pozyskiwane z roślin są też wykorzystywane w masażu i aromaterapii, pozwalają się zrelaksować i odprężyć. Mają właściwości odżywcze, kojące, a nawet lecznicze.