Prawdziwa sauna w ogrodzie. Czy jest tak pięknie jak brzmi?

zpalania ognia w piecu. Czekając na kąpiel, pije się gorące ziołowe herbaty z miodem lub innymi dodatkami. Gdy kamienie rozgrzeją się, zostają polane wodą. Następnie ciało chłoszcze się witkami (najczęściej brzozowymi, pokrzywowym

Prawdziwa sauna w ogrodzie. Czy jest tak pięknie jak brzmi? sauna zewnętrzna

Czekając na kąpiel pije się gorące

Najczęściej mieści się w drewnianym domku, gdzie znajduje się piec opalany drewnem. Nagrzewa się na nim kamienie.

Do bani przychodzi się podczas rozpalania ognia w piecu. Czekając na kąpiel, pije się gorące ziołowe herbaty z miodem lub innymi dodatkami. Gdy kamienie rozgrzeją się, zostają polane wodą. Następnie ciało chłoszcze się witkami (najczęściej brzozowymi, pokrzywowymi lub jałowcowymi). W bani przebywa się do czasu, aż ma się już ochotę wyjść. Po wyjściu ciało powinno zostać schłodzone zimną wodą.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bania_(łaźnia)


Nowoczesne rozwiązania techniczne w saunach

Chociaż zwykle sauna jest kojarzona z drewnianym pomieszczeniem wyposażonym tylko w miejsce do siedzenia oraz pełnym specyficznego powietrza, którym użytkownik takiej sauny może się inhalować, to jednak postęp w tej dziedzinie sprawia, że coraz rzadziej taki rodzaj sauny jest wykorzystywany. Istnieją możliwości stworzenia nie tylko sauny fińskiej lub sauny parowej ale także sauny wyposażonej w promieniowanie podczerwone. Opinie na temat tego ostatniego, bardzo nowoczesnego rozwiązania są podzielone, ale wiele osób uważa, że przebywanie w takiej saunie może pomóc na przykład przy dolegliwościach bólowych.


Bania - rosyjska odmiana saunyPoza funkcją higieniczną jest ona także

Bania - rosyjska odmiana sauny. Poza funkcją higieniczną jest ona także miejscem zbiorowych kąpieli będących formą wspólnego spędzania czasu. W dawnej obyczajowości chłopskiej koedukacyjne kąpiele w bani dawały okazję do bliższego poznania się przyszłych małżonków.potrzebny przypis Bania jest też motywem wierzeń ludowych, jako miejsce, w którym mogło dochodzić do kontaktu człowieka z demonami. Często bania ulokowana jest nad rzeką lub jeziorem, co ułatwia kąpiele w zimnej wodzie po wyjściu z niej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bania_(łaźnia)