Porady dla księgowych

w, wdrożono do polskiego prawa podatkowego przepisy dotyczące cen transferowych. Do najistotniejszych aktów prawa regulujących problematykę cen transferowych osób prawnych zaliczane są: Art. 9a nakłada na podatnika obowiązku

Porady dla księgowych

Ceny_transferowe Ceny transferowe w polskim prawie podatkowym, krótka definicja z Wikipedii

W 2000 z inicjatywy Marka Belki, sprawującego ówcześnie funkcję ministra finansów, wdrożono do polskiego prawa podatkowego przepisy dotyczące cen transferowych.

Do najistotniejszych aktów prawa regulujących problematykę cen transferowych osób prawnych zaliczane są:

Art. 9a nakłada na podatnika obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej w przypadku, gdy wartość transakcji z podmiotami powiązanymi z tym podatnikiem (lub podmiotami mającymi siedzibę w raju podatkowym) przekroczy:

Dokumentacja taka powinna obejmować w szczególności określenie funkcji podmiotów uczestniczących w transakcji, podejmowane w związku z tą transakcją ryzyko, jak i aktywa, których transakcja dotyczy, wszystkie przewidywane koszty związane z transakcją, metodę i formę zapłaty oraz oczekiwanych przez podatnika korzyści związanych z transakcją.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ceny_transferowe


Nowoczesne biura rachunkowe

Jeżeli prowadzimy swoją firmę to na pewno nieraz zastanawialiśmy się i usilnie próbowaliśmy wymyśleć, co można zrobić, by obciąć koszty, jakie nasza działalność wytwarza. Okazuje się, że nie my jedni. Wiele osób idzie za ciosem i nie pozwala sobie na to, by narażać się na niepotrzebne wydatki. Aby ich uniknąć wiele przedsiębiorców zamyka dział księgowości. I co potem? Potem wszelkie sprawy księgowe przejmuje dobre i sprawdzone biuro rachunkowe, które między innymi reprezentuje przed Urzędem Skarbowym oraz przed ZUS-em swoim klientów. Ta wspaniała informacja może sprawić, że także i w naszej firmie skończą się problemy z wiecznie niepozałatwianymi kwestiami biurokracji. Nie czekajmy i już dziś zmieńmy swoją rzeczywistość na lepszą!


Twoje nowe biuro rachunkowe

Jeżeli prowadzimy swoją firmę, to na pewno nieraz zastanawialiśmy się nad tym, co zrobić, aby obciąć koszty jej utrzymania i zmaksymalizować dochód. Okazuje się więc, że na wielu polach można faktycznie dokonać pozytywnych zmian. A w księgowości? Ta działka bardzo często jest zmorą dla przedsiębiorców, bowiem to tam powstaje często zamieszanie i to tam nigdy nie kończy się lista papierów do przejrzenia? Jeżeli nie jesteśmy więc zadowoleni z pracy naszego działu księgowości, to go usuńmy i przenieśmy całą tę biurokrację do biura rachunkowego, w którym profesjonalnie naszą księgowością zajmą się osoby znające się na rzeczy. W ten sposób zaoszczędzimy wiele pieniędzy, nerwów i czasu, a dodatkowo nie będziemy musieli wynajmować powierzchni pod dział księgowy. Jak widać ? same plusy.