O energii słonecznej - czy to się opłaca?

bardziej popularne, a niewątpliwie prym wiedzie tutaj energia słoneczna. Dlaczego warto skorzystać z takiej opcji ? Przede wszystkim, energia słoneczna to całkowicie darmowe i bardzo silne źródło energii. Nawet w kompletni

O energii słonecznej - czy to się opłaca? solary elektryczne

Zalety korzystania ze energii słonecznej

Od kilku lat następuje bardzo dynamiczny rozwój możliwości pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Takie rozwiązania są coraz bardziej popularne, a niewątpliwie prym wiedzie tutaj energia słoneczna. Dlaczego warto skorzystać z takiej opcji ? Przede wszystkim, energia słoneczna to całkowicie darmowe i bardzo silne źródło energii. Nawet w kompletnie zachmurzony dzień możemy korzystać z tej formy energii, co może być trochę zaskakujące. Instalacje fotowoltaiczne w prosty i szybki sposób przetwarzają promieniowanie uzyskane ze Słońca i zapewniają dostawy prądu elektrycznego dla gospodarstwa domowego. Jest to niewątpliwie bardzo dobry sposób na uzyskanie energii z darmowego źródła. Nic więc dziwnego, że takie rozwiązania są bardzo popularne i stają się coraz bardziej rozpowszechnione.


Energia słoneczna ? różne metody przetwarzania

Energia słoneczna to sposób na uzyskiwanie energii z zupełnie darmowego źródła. W związku z tym, że produkowanie energii elektrycznej w tradycyjny sposób jest bardzo kosztowne, takie instalacje są niesamowicie opłacalne. Nic więc dziwnego, że to rozwiązanie cieszy się rosnącą popularnością i gromadzi coraz więcej zwolenników. Pozyskanie energii z darmowego źródła jest niewątpliwie olbrzymią zaletą tej technologii. Kolejną zaletą jest fakt, ze jest ona na miejscu przetwarzana w energię elektryczną, co jest niewątpliwie korzystne dla potencjalnego inwestora. Panele słoneczne pozwalają obecnie na ogrzewanie wody na bieżące potrzeby rodziny. Z kolei panele fotowoltaiczne pozwalają na wytwarzanie energii elektrycznej, która jednak jak na razie musi pokonywać drogę do elektrowni.


Co to jest usłonecznienie?

Usłonecznienie ? czas podany w godzinach, podczas którego na określone miejsce na powierzchni Ziemi padają bezpośrednio promienie słoneczne.

Wyróżnia się usłonecznienie:

możliwe ? możliwy czas bezpośredniej operacji Słońca zależny tylko od długości dnia,
rzeczywiste ? rzeczywista suma godzin słonecznych w ciągu doby zależna od długości dnia i wielkości zachmurzenia ogólnego nieba,
względne - stosunek usłonecznienia rzeczywistego do możliwego, eliminujący wpływ na wielkość usłonecznienia różnej długości dnia w ciągu roku i w różnych szerokościach geograficznych.
Usłonecznienie zależy od:

długości dnia, warunkowanej:
położeniem geograficznym
porÄ… roku
zachmurzenia
Do pomiaru usłonecznienia służy urządzenie zwane heliografem.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Us%C5%82onecznienie