Kiedy nie mamy czasu na opiekÄ™ nad seniorem

ad Dom seniora Tychy. Dzisiaj o opiece nad seniorami.O opiece w WikipediiOpieka ? dawanie oparcia, wsparcia, zaspokajanie potrzeb (właściwości ludzkich, będących potrzebą), których jednostka nie umie, nie może lub nie jest

Kiedy nie mamy czasu na opiekę nad seniorem Niewiele osób ma czas na opiekę nad osobą starszą i mimo, że bardzo często mowa o naszych rodzicach to musimy zagwarantować im solidną. Właśnie dlatego otwierają się miejsca jak na przykład . Dzisiaj o opiece nad seniorami.

O opiece w Wikipedii

Opieka ? dawanie oparcia, wsparcia, zaspokajanie potrzeb (właściwości ludzkich, będących potrzebą), których jednostka nie umie, nie może lub nie jest w stanie samodzielnie zaspokoić, żeby zachować równowagę biologiczną i psychiczną, przeżyć, zachować zdrowie, jakość życia, zapewnić prawidłowy rozwój (doprowadzić jednostkę do dojrzałości) i ciągłość gatunku.

Państwo realizuje swoją rolę opiekuńczo-wychowawczą poprzez różne instytucje publiczne, np. szkoły publiczne i ośrodki opiekuńczo-wychowawcze, diagnostyczno-konsultacyjne dla rodziny, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poprzez prace socjalną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Opieka


Podstawowe zasady opieki nad osobÄ… starszÄ…

Opieka nad osobami starszymi może stanowić spore wyzwanie dla najbliższych członków rodziny. Jednak tak, jak my w najmłodszych latach naszego życia byliśmy obdarowywani uwagą ze strony naszych rodziców i innych członków rodziny, tak samo musimy także poświęcać czas osobom starszym w naszym otoczeniu. Warto pamiętać o podstawowych zasadach takiej opieki : przede wszystkim najważniejsza jest cierpliwość.

Chociaż osoby w sędziwym wieku mogą czasami wydawać się dla nas niezrozumiałe, a ich zachowanie dość dziwne, to jednak trzeba zaakceptować charakter i przyzwyczajenia najbliższych nam osób. Schorzenia, które posiadają w większości osoby starsze mogą bardzo wpłynąć na ich zachowanie. Jest to niestety naturalna kolej rzeczy.


W Wikipedii o pielęgnacji

Pielęgnacja ? w medycynie stosowanie zasad medycznych i humanitarnych przez odpowiednio przeszkolone osoby w celu utrzymania zdrowia i sprawności chorego, pomocy choremu w powrocie do zdrowia oraz zmniejszenia dolegliwości bólowych i strachu u chorego.

Określenie to stosowane jest również w odniesieniu do roślin (pielęgnacja drzew, krzewów, warzyw lub kwiatów) i oznacza wówczas regularne zabiegi mające na celu zapewnienie pożądanego ich wzrostu i rozwoju.

Również zwierzęta, szczególnie hodowlane, nad którymi człowiek roztacza swą opiekę wymagają odpowiedniej pielęgnacji, zwłaszcza podczas chorób.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgnacja