Jak sobie radzić z insektami w domu?

ć domowymi sposobami, korzystając z porad na internetowych forach. Przeczytamy, że można użyć soli, spirytusu, czy denaturatu. Wiecie co? Gwarantuję, że nie będzie to skuteczne. Zwłaszcza nie polecam rzekomo najskuteczni

Jak sobie radzić z insektami w domu?

Jak walczyć z robactwem (lub raczej jak NIE walczyć

Robactwo w domu to bardzo duży problem. Mole, karaluchy, albo najbardziej upierdliwe na świecie - pluskwy. Można sobie radzić domowymi sposobami, korzystając z porad na internetowych forach. Przeczytamy, że można użyć soli, spirytusu, czy denaturatu. Wiecie co? Gwarantuję, że nie będzie to skuteczne. Zwłaszcza nie polecam rzekomo najskuteczniejszej opcji z denaturatem - mało, że nie pozbędziecie się robactwa, to jeszcze wasz dom będzie cuchnął gorzej, niż niejedna melina. Wietrzenie tego smrodu potrwa pewnie z tydzień, a robaczki wesoło będą sobie tuptać po waszym domu. Chcecie skutecznej metody na dezynsekcję? Szukajcie dalej.


Dezynsekcja przeprowadzana w domu ze zwierzętami

W Polsce uporczywe są wszystkie robaki, które w letnie dni mogą z ogrodu przechodzić do domu. Są one wprawdzie bardzo pożyteczne dla roślin, ale dla człowieka stają się nieprzyjemne i mogą przenosić wiele szkodliwych chorób. Dotyczy to także wszelkiego rodzaju robactwa pojawiającego się w łazience. Plagą na wsi stają się natomiast mrówki, które potrafią wchodzić dosłownie wszędzie. Przeprowadzenie dezynsekcji staje się niezbędne, kiedy zaczynają zawodzić wszelkie domowe sposoby walki z robakami i pojawia się ich coraz więcej. Trzeba jedynie pamiętać, żeby na czas przeprowadzanej dezynsekcji wywieść dzieci z domu, ponieważ opary niszczące robactwo mogłyby stać się dla nich niebezpieczne. Dobrze byłoby także trzymać zwierzęta z dala od różnych trutek, ponieważ mogłyby się nimi zatruć.


Podstawowe informacje o karaluchach

Karaluch, karaczan wschodni (Blatta orientalis, przestarzałe z tur. ? karakon) ? owad synantropijny (żyjący w siedliskach człowieka). Żyje w kuchniach, magazynach, wyjadając produkty żywnościowe.

Długość do 3 cm. Ubarwienie czerwone do czarno-brązowego. Dobrze rozwinięta druga para skrzydeł. Skrócone pokrywy samców nie zakrywają odwłoka, u samic jedynie zalążki skrzydeł. Długie czułki.

Samica składa 14-16 jaj w kokonie, ich rozwój w temp. pokojowej trwa ok. 279 dni. Wszystkożerne ? są jednymi z niewielu zwierząt zdolnymi do strawienia keratyny ? białka włosa (tak samo jak mole włosienniczki posiadają keratynazę ? dzięki której możliwe jest trawienie keratyny). Najchętniej gromadzą się w szparach i szczelinach oraz w miejscach wilgotnych. Mogą przenosić choroby.

Wykazują cechy stadne. Rozpoznają się wzajemnie dzięki specyficznemu wydzielanemu zapachowi. Podążają chaotycznie w miejsca, gdzie są już inne osobniki. Niektóre gatunki prowadzą nocny tryb życia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karaluch