Jak pozbyć się groźnych szczurów?

szelki wypadek. Zdarza siÄ™ jednak, ze na wskutek choroby zakaźnej jak i również po jej wyleczeniu przeprowadza siÄ™ odkażanie z przymusu, obowiÄ…zkowo. Przed nierozpoczÄ™ciem odkażania należy wszelkie pomieszczenia na poczÄ

Jak pozbyć się groźnych szczurów?

Odkażanie w pomieszczeniach

Odkażanie jest bardzo ważnym zabiegiem niszczącym zarazki w pomieszczeniach. Zazwyczaj odkaża się pomieszczenia zapobiegawczo, czyli na wszelki wypadek. Zdarza się jednak, ze na wskutek choroby zakaźnej jak i również po jej wyleczeniu przeprowadza się odkażanie z przymusu, obowiązkowo. Przed nierozpoczęciem odkażania należy wszelkie pomieszczenia na początku dobrze wyczyścić. Po wysprzątaniu pomieszczeń należy rozpylić specjalny środek odkażający. Przy chorobach zakaźnych najlepiej wykorzystywać świeżo przygotowany roztwór. Używając środków odkażających należy dokładnie stosować się, co do instrukcji obsługi podanej przez producenta środka. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniego rozpylacza możemy użyć do odkażania pędzla, takiego jak do malowania ścian. Koniecznie należy pamiętać, aby nic nie pozostało w naszych pomieszczeniach, szczególnie chodzi tu o nawóz zwierząt. Nasz trud odkażania może okazać się daremny, gdy pozostaną odchody, ponieważ będą one dalej roznoszone przez wszelkiego rodzaju owady.


Szczur - kilka faktów

Wywodzi się z południowo-wschodniej Azji. Pierwsze doniesienia o pojawieniu się tego gatunku w Europie pochodzą z Anglii z 1732 roku. Jako gatunek synantropijny rozprzestrzenił się na całym świecie. W wielu miastach populacja tych gryzoni może przewyższać liczbę ludzi. Najchętniej zamieszkuje piwnice, kanalizacje, wysypiska śmieci, magazyny i składy. Chętnie przebywa w okolicy wody, dobrze pływa. Jest wszystkożerny, z dużym udziałem pokarmu zwierzęcego. Aktywny całą dobę, najbardziej w nocy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczur_w%C4%99drowny


Groźny szczur - dlaczego?

Szkodnik, udomowiony jako zwierzę hodowlane. Jest ważnym zwierzęciem laboratoryjnym. Laboratoryjnie używane są między innymi szczury RCS, BBDP, -RELN lub fa/fa.

Zarówno szczur wędrowny, jak i szczur śniady boją się człowieka, są mało agresywne. Gdy widzą człowieka uciekają, lecz jeżeli nie mają dokąd ? bronią się poprzez atak, rzucają się na człowieka w okolice twarzy i gryzą. Zaobserwowano wielokrotnie, iż szczur potrafi odbić się od podłoża na wysokość twarzy dorosłego człowieka. Potrafi też w ciągu doby przebyć do kilkunastu kilometrów w poszukiwaniu pożywienia.

Bywa roznosicielem wielu chorób, z których największy problem stanowi wścieklizna.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczur_w%C4%99drowny