Co warto wiedzieć o kosmetykach i zabiegach kosmetycznych?

ków. Mikropeeling kontrolowany jest jedną z wielu metod mechanicznego złuszczania naskórka. Polega na usunięciu - ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Kontrolowana mikrodermabrazja jest nowoczesn

Co warto wiedzieć o kosmetykach i zabiegach kosmetycznych?

Mikrodermabrazja - z Wikipedii

Mikrodermabrazja ? pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny, polegający na ścieraniu kolejnych warstw naskórka przez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków. Mikropeeling kontrolowany jest jedną z wielu metod mechanicznego złuszczania naskórka. Polega na usunięciu - ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia.

Kontrolowana mikrodermabrazja jest nowoczesną techniką, która za pomocą łagodnego, mechanicznego peelingu poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi. Stosowana od połowy lat 80. XX w. Na początku była zarezerwowana głównie dla dermatologów, zaś obecnie coraz częściej jest stosowana w instytutach kosmetycznych.

Rozróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji: korundową, diamentową oraz tlenową.

Mikrodermabrazja diamentowa polega na ścieraniu warstwy naskórka przy pomocy głowic diamentowych, metoda bezpyłowa dla skór delikatnych wrażliwych, alergicznych.
Mikrodermabrazja korundowa przy pomocy mikronizowanych kryształów tlenku glinu złuszcza delikatnie obumarły naskórek działając podobnie jak mikrodermabrazja diamentowa, stymulująco na regenerację kolagenu i elastyny.
Mikrodermabrazja tlenowa łączy w sobie tlen i sól fizjologiczną którymi można złuszczać obumarły naskórek. Można też tym sposobem pozbywać się zalegających na skórze i porach zanieczyszczeń, które są odpowiedzialne za powstawanie zaskórników i krostek oraz znacznie groźniejszych miejscowych stanów zapalnych skóry.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrodermabrazja


Peeling kawitacyjny - definicja

Peeling kawitacyjny ? zabieg kosmetyczny mający na celu oczyszczenie skóry, wykorzystujący zjawisko kawitacji.

Wibracje ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości powodują wzrost metabolizmu komórek, rozdrabniane są wszelkie zwapnienia, przyspieszone jest krążenie krwi, następuje zwiększenie usuwania zbędnych produktów przemiany materii, aktywowane są różne enzymy w komórkach.

Peeling ultradźwiękowy poprawia wygląd skóry.

Przeciwwskazania:

gorączka,
infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze,
rozrusznik serca,
przerwana ciągłość naskórka w miejscu poddawanym zabiegowi,
zakrzepowe zapalenie żył,
ciąża,
czynna gruźlica,
metalowe implanty,
nowotwory.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Peeling_kawitacyjny


Doświadczenie posiadane przez kosmetologów

Kosmetolodzy posiadają takie wykształcenie kierunkowe, które pozwala im na przeprowadzanie zabiegów kosmetycznych na skórze twarzy. Muszą oni dobrze wiedzieć, jaka jest budowa skóry i jakie funkcje spełniane są przez skórę, a także dobrze orientować się w rozwoju współczesnej kosmetologii. Dzięki temu będą potrafili przeprowadzać skuteczne zabiegi kosmetyczne na skórze swoich pacjentów, a tym samym rozwijać prowadzoną przez siebie działalność. Jednak każdy salon kosmetyczny musi działać według najwyższych standardów i zatrudniać odpowiednio wykształconych kosmetologów, którzy odbyli odpowiednie praktyki zawodowe. Takie praktyki pozwolą im na zdobycie odpowiedniego doświadczenia sprawiającego, że będą mogli utrzymywać wysokie standardy obowiązujące w konkretnym salonie kosmetycznym.